Edit

Я Анастасія. Мій блог STEMINIST присвячений початківцям у програмуванні та дівчатам у STEM, бізнесі та активізмі. Тут ви знайдете завдання, челенджі, корисні матеріали та натхнення з підтримкою.

hello@steminist.com.ua

Хто така Анастасія?

Привіт! Я авторка проєкту STEMINIST UA. Я stem інфлюенсерка та IT волонтерка. Створюю контент про технології, жінок в stem та гендерну рівність в цій сфері. В професійному плані, я веб-розробниця, власниця бізнесу, продюсерка освітнього контенту та IT-менторка.

Я закінчила спеціальність Програмна інженерія у Дніпровському державному технічному університеті (бакалавр та магістр). Зараз я на етапі підготовки до захисту своєї дисертації..
Також, я вивчала менеджмент (бакалавр), маркетинг (UCI) та когнітивістику (UCM).

Я народилася та живу в Україні (Дніпропетровська область). Мені дуже подобається вивчати мови (не тільки програмування 😉). Англійську я вивчала багато років, починаючи зі школи. Найбільший прогрес відбувся в університеті – я почала вивчати офіційні документації, книжки, ресурси, навчальні відео, майстер-класи тощо на англійській мові. Крім того, я вивчала іспанську, норвезьку та німецьку мови.

Ще трішки про мене: 

Місія проєкту STEMINIST UA?

В квітні 2020 року я створила IMAOTAG HUB, на меті якого була підтримка початківців у програмуванні, надання відкритих матеріалів для навчання та особливу увагу я хотіла приділяти питанню #дівчатавIT.

*думки про це направлення були в мене давно, але останньою крапкою стала “документальна” стрічка Дудя “Как устроена IT-столица мира / Russian Silicon Valley“. Але це інша довга історія.

Отже, поступово я реалізовувала ініціативи із святкування жіночих талантів та приверненню уваги жінок до stem. Поступово все більше дівчат долучалися до мого проєкту і все частіше мені необхідно було пояснювати, що таке IMAOTAG HUB, що це означає, яка ціль тощо. Восени 2020 року я зробила ренеймінг та ребрендінг і народився STEMINIST, що одразу дало відповіді на всі питання.

STEM – це жіночно! STEM – це рівноправ’я! STEM – це відкритість!
STEM – це не “елітна” недосяжна спільнота!
STEM – це командна гра, єдність та підтримка!

Анастасія

Виступи:

  • ICTERI: ICT in Education, Research, and Industrial Applications: Integration, Harmonization, and Knowledge Transfer
  • 🎞️ Центр молодіжних ініціатив: #ЦМІонлайн «Як перестати відкладати та почати робити!»
  • Міжнародна науково-технічна конференція «Інформаційні системи та технології»
  • Центр молодіжних ініціатив: Skills LAB: Власна Справа
  • Міжнародна науково-практична конференція: Сучасні інформаційні та комунікаційні технології на транспорті, в промисловості і освіті
  • Microsoft Educator Center «MIE Expert»

Інтерв’ю та згадування:

+1
14
+1
10
+1
2
+1
4
+1
1
+1
3
ukUkrainian