Edit

I'm Anastasiia. My blog STEMINIST is dedicated to beginners in programming and girls in STEM, business and activism. Here you will find tasks, challenges, useful materials and inspiration with support.

hello@steminist.com.ua

Хто така Анастасія?

Привіт! Я авторка проєкту STEMINIST UA. Я stem інфлюенсерка та IT волонтерка. Створюю контент про технології, жінок в stem та гендерну рівність в цій сфері. В професійному плані, я веб-розробниця, власниця бізнесу, продюсерка освітнього контенту та IT-менторка.

Я закінчила спеціальність Програмна інженерія у Дніпровському державному технічному університеті (бакалавр та магістр). Зараз я на етапі підготовки до захисту своєї дисертації..
Також, я вивчала менеджмент (бакалавр), маркетинг (UCI) та когнітивістику (UCM).

Я народилася та живу в Україні (Дніпропетровська область). Мені дуже подобається вивчати мови (не тільки програмування 😉). Англійську я вивчала багато років, починаючи зі школи. Найбільший прогрес відбувся в університеті – я почала вивчати офіційні документації, книжки, ресурси, навчальні відео, майстер-класи тощо на англійській мові. Крім того, я вивчала іспанську, норвезьку та німецьку мови.

Ще трішки про мене: 

Місія проєкту STEMINIST UA?

В квітні 2020 року я створила IMAOTAG HUB, на меті якого була підтримка початківців у програмуванні, надання відкритих матеріалів для навчання та особливу увагу я хотіла приділяти питанню #дівчатавIT.

*думки про це направлення були в мене давно, але останньою крапкою стала “документальна” стрічка Дудя “Как устроена IT-столица мира / Russian Silicon Valley“. Але це інша довга історія.

Отже, поступово я реалізовувала ініціативи із святкування жіночих талантів та приверненню уваги жінок до stem. Поступово все більше дівчат долучалися до мого проєкту і все частіше мені необхідно було пояснювати, що таке IMAOTAG HUB, що це означає, яка ціль тощо. Восени 2020 року я зробила ренеймінг та ребрендінг і народився STEMINIST, що одразу дало відповіді на всі питання.

STEM – це жіночно! STEM – це рівноправ’я! STEM – це відкритість!
STEM – це не “елітна” недосяжна спільнота!
STEM – це командна гра, єдність та підтримка!

Анастасія

Виступи:

  • ICTERI: ICT in Education, Research, and Industrial Applications: Integration, Harmonization, and Knowledge Transfer
  • 🎞️ Центр молодіжних ініціатив: #ЦМІонлайн «Як перестати відкладати та почати робити!»
  • Міжнародна науково-технічна конференція «Інформаційні системи та технології»
  • Центр молодіжних ініціатив: Skills LAB: Власна Справа
  • Міжнародна науково-практична конференція: Сучасні інформаційні та комунікаційні технології на транспорті, в промисловості і освіті
  • Microsoft Educator Center «MIE Expert»

Інтерв’ю та згадування:

+1
15
+1
10
+1
2
+1
4
+1
1
+1
3
en_USEnglish