Edit

Я Анастасія. Мій блог STEMINIST присвячений початківцям у програмуванні та дівчатам у STEM, бізнесі та активізмі. Тут ви знайдете завдання, челенджі, корисні матеріали та натхнення з підтримкою.

hello@steminist.com.ua

Україномовний ютуб. Мої підписки

Тут міг би бути текст про те, що все більше людей остаточно переходять на українську мову і споживання україномовного контенту.

Але, здається, що все це зайве. Давайте, краще, одразу до справи. Я поділюся з вами ютуб – каналами, які я дивлюся, люблю та рекомендую 🙌 Якісь дивлюся вже давно, якісь тільки нещодавно. Розбила для зручності на “категорії”.

Будь ласка, додавайте свої улюблені канали у коментарях! Так ми зможемо одне одному допомогти з пошуком цікавого контенту та заодно підтримаємо наших авторів 💜

Гумористичні

Канал САМВИДАВ

Крутезний подкаст ХПЗП (Хороший Поганий Злий Подкаст). Вибачте за упередженість, то моя найбільша любов!

Автори каналу – Костянтин Трембовецький та Михайло Рудь. Опис каналу: “Подкаст про все що нас оточує та непокоїть, з легким уклоном на кіно“. Від себе додам, що в кожному випуску чимало цікавої рефлексії, дуууже багато класного гумору.

Моє улюблене (дуже складно обрати, краще все подивіться):

Канал STAND UP Battle Club

Особливо максимально раджу їх проєкт Культурна оборона – це майже щоденні стріми, живі імпровізаційні зустрічі різним складом, з гостями. Крім того, мені подобається їх подкаст, це як класний спосіб познайомитися з іншими авторами україномовного контенту на різні тематики.

Звичайно ж, записи стендап виступів 😉 Це взагалі головна суть цього каналу)) Взагалі, в Україні дуже багато талановитих коміків, стендаперів, а ми і не знаємо своїх…

Канал Підпільний Стендап

Люблю вмикати їх проєкт Такі новини собі на фон поки працюю. Весела атмосфера, веселі новині та їх обговорення. Знов ж таки, в них теж є подкаст (Underground Podcast) і записи стендап виступів.
Якщо заглянути в опис їх каналу, то там вказано “Підпільний стендап – це наймасштабніший стендап проект України 😎 Кращі українські стендап коміки в одному місці та безліч контенту для улюблених глядачів 🖤“.
Окремо не можу не відмітити їх проєкт Підпільний Кіноклуб.

Окремі мої рекомендації 😊🤝

 • 🔥 Підпільний стендап у бункері – Випуск #1 I Стенюк, Немонежина, Загайкевичhttps://youtu.be/Q6iXq7Rg2MU (я в захваті від Антона Стенюка, від його роботи із залом 🔥 це моя улюблена частина)
 • 🔥 Подкаст на цвяхах – Костя Трембовецький (ХПЗП)https://youtu.be/_4dO7MPIkYM (ПОДКАСТ. НА. ЦВЯХАХ. !!! тут коментарі зайві. Нажаль, здається, є тільки два випуски, обрала цей, оскільки дуже сильно симпатизую Костянтину)
 • 🔥 Підпільний Кіноклуб – Сутінки І Епізод #4 І Ліпко х Немонежина х Кочегура х Коломієцьhttps://youtu.be/b98cnOwi3Jw (особливо люблю цей випуск, оскільки і сама любила Сутінки + цікаво послухати хлопця, який їх теж любить 🔥)
 • 🔥 Антон Тимошенко – “Поза Політикою” | Сольний стендап концертhttps://youtu.be/GTWj8IbDjbA (взагалі Антон Тимошенко один з моїх найулюбленіших стендаперів. Цей сольник прям дуууже обожнюю)
 • 🔥 Майже Інтелектуальне Шоу – Випуск #6 | Ліпко, Тимошенко, Загайкевич, Жипецький, Степаниськоhttps://youtu.be/jgm9xbNnH-0
 • 🔥 Сергій Ліпко – сольний стендап концерт “Водій НомерОбслуги” | Стендап у бомбосховищіhttps://youtu.be/zwFiLLqn9gs (Сергій Ліпко теж в моєму топі 🔥)

Канал Dima Maleev

Взагалі Діма в основному про новини світу технологій розповідав, але зараз (третій місяць) на каналі майже щоденно стріми та відео розважального характеру, з різними цікавими гостями, легкий веселий контент.

 • 🔥 путін вмер 7 | Ярема Дух, Сашко Лопушанський, Діма Малєєвhttps://youtu.be/r3ES07Vk1SI (путін вмер – це така “рубрика” на каналі зараз, це стріми ось в таком складі – Діма, Ярема та Сашко. Вони спілкуються, обговорюють новини, різні теми. Спілкуються і чекають, коли назва рубрики стане правдою 😉 Я залишила посилання на останнє (на момент допису) відео цієї рубрики)
 • 🔥 В бомбосховищі я дивлюся СВАТИ | Міша Рудьhttps://youtu.be/Kq1KtvmB0sI (Міша режисер, це був цікавий стрім з думками про кіно та телебачення)
 • 🔥 Гумор під час війни | Тарас Стадницькийhttps://youtu.be/nkpV2f9F0PU
 • 🔥 Говоримо про Брат 2 ДЕСЯТЬ ГОДИН!!! 😱😱😱 | Віталік Гордієнкоhttps://youtu.be/rfNX_0397Q4 (окремо, нижче, щиро рекомендую канал Віталія Гордієнко. Тут була цікава бесіда в доповнення до його основного контенту)
 • 🔥 Про життя і волонтерство | Ірина Войтович “Тойвович”https://youtu.be/HiuBjwpqLRM

Ще декілька каналів, на які я періодично заглядаю:

 • ⭐ “Телебачення Торонто” – здається, їх знають всі, вони стали візитівкою українського ютубу,
 • ⭐ “ЛЬВЫ НА ДЖИПЕ” – перейшли на українську, роблять мега крутезні трансляції з величезними грошовими зборами 🤩,
 • ⭐ “SRAKADUPA” – з їх марафоном розпайки,
 • ⭐ “Ветераны космических войск” – моє найулюбленіше – це їх шоу “Синька – зло”. Щиро вважаю, що вона справді абсолютне зло, але шоу смішне дуже – така боротьба в середині мене 😅
 • ⭐ “BAMPER TV(Бампер і Сус) – то побутовий супер життєвий гумор 😂 по типу “всі ми маємо таких знайомих”

Ну ви зрозуміли, посміятися я люблю)) І, здається, що я все ж таки когось забула, не вказала 🙈

Про кіно та культуру

Загін Кіноманів

Найкраще про цей канал написав його автор – Віталік Гордієнко: “Я простий актор, якому цікавий кінематограф і який вирішив створити свій канал на цю тему. Проте з часом канал про кіно перетворився канал про сенси, змісти та культурний простір, іноді з долею гумору.”

Моє улюблене:

ISLND TV (Канал Ісландія)

Знов ж таки, найкращий опис саме від авторів каналу: “Ісландія — український телеканал. Ми вчимо медіаграмотності, допомагаємо протистояти маніпуляціям і розпізнавати фейки. Ми маємо фахівців, досвід та розуміння необхідних процесів для ведення контрпропаганди.
Наші глядачі — спільнота людей, що зацікавлені в інтелектуальному та творчому розвитку як України та українців, так і у власному теж. Тому велику увагу ми також приділяємо культурним та медичним проєктам.”

Geek Journal

З опису від автора: “Привіт, наша улюблена людина! Тебе вітає канал Geek Journal, де ти зможеш знайти огляди українських та світових фільмів, актуальні новини зі всього світу та ще багато цікавого (бо нам хочеться в це вірити) контенту.

 • 🔥 МОЖЕМ ПОВТОРИТЬ…ЧОРНОБИЛЬ?☢️Трагедія, створена брехнею і безвідповідальністюhttps://youtu.be/tEatv3guvgo
 • 🔥 РОЗВІНЧУЄМО МІФИ про НАТО, які ВИГІДНІ росіїhttps://youtu.be/wF3f-D-YFK4
 • 🔥 ЯК УКРАЇНЦІВ БАЧАТЬ у СВІТІ?🇺🇦Чим «Емілі в Парижі» ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ від «Великих Вуйок»?https://youtu.be/lpDWoiHSLrY
 • 🔥 ЧИМ УКРАЇНСЬКЕ КІНО КРАЩЕ за ГОЛЛІВУДСЬКЕ: Інклюзивність в кінематографіhttps://youtu.be/H4YkaiEiPlI
 • 🔥 КУЙ-ТБ – ВЕЛИЧНА ЕПОХА УКРАЇНСЬКОГО ТБ🧡ПРАВДИВА ІСТОРІЯ QTV🔨Реслінг, Ігронавти, Аніме, Сімпсониhttps://youtu.be/u8oHKmtAXec

⭐ “Shit I Know Live” – ну як же можна не вказати подкаст Кріс і Діми, звичайно ж слідкую за ними, але частіше всього саме у форматі подкасту (їх категорія Society & Culture, тому згадую про них саме тут).

Історія

Історія Без Міфів

З опису каналу: ““Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики.
Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.

Тут дуже складно обрати, що саме мені більше всього подобається. Рекомендую абсолютно всі плейлисти!

Історія для дорослих

З опису каналу: “Уроки історії в школі відбили вам інтерес до неї? Знайомо до сліз!
В нас тут не буде нудних дат. Зате буде – про секс, раси, нації, релігії, зради, любов і війни.
Письменник і телеведучий, автор історичного телепроекту “Машина часу” Олег Криштопа розказуватиме невідомі історії про відомих людей. Ким вони були, що їли, в кого закохувалися і чому страждали? Як їхні особисті пристрасті змінювали наше з вами минуле й творили історію, яку ми знаємо?
Канал “Історія для дорослих” знову зробить минуле великим і цікавим!

Науково-популярний контент

Клятий раціоналіст

Автор каналу: “Україномовний науково-популярний контент. Пропаганда раціоналізму. Презумпція наукового методу.

 • 🔥 Вправи для очей та інші міфи про зірhttps://youtu.be/9gKsrY5cOWs
 • 🔥 Піраміда Маслоу – міф, який зайшов занадто далекоhttps://youtu.be/hhPbefU9pB0
 • 🔥 Як виникають псевдонаукові міфи? Телегонія, гомеопатія, страх від ГМО та кактусиhttps://youtu.be/YYsO9UOFbVY
 • 🔥 Міфи про ЛГБТ! Гомосексуальність – хвороба?https://youtu.be/eOurSoZFkbE
 • 🔥 Лікування синдрому самозванця, селфі пінгвінів, пошук метеоритів та інші новини наукиhttps://youtu.be/0RqvcpwWd10

Новинне, суспільно-політичне

Тут я вже коротенько поділюся посиланнями на канали

Якщо вам цікаві такі дописи, дайте, будь ласка, знати і я буду доповнювати 🤝🙌💙💛

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ukUkrainian