Edit

Я Анастасія. Мій блог STEMINIST присвячений початківцям у програмуванні та дівчатам у STEM, бізнесі та активізмі. Тут ви знайдете завдання, челенджі, корисні матеріали та натхнення з підтримкою.

hello@steminist.com.ua

Anna Gandrabura: CEO & Founder English For IT

Я твердо вірю в безперервну освіту, я ніколи не перестаю вчитися. Це одна з наших цінностей.

Anna Gandrabura LinkedIn: @annagandrabura
Womanpreneur (CEO & Founder English For IT), change leader, and founder. Passionate about helping tech teams communicate better across cultures.

Всім привіт! Хочу познайомити вас з неймовірно талановитою дівчиною, з сильним українським жіночим талантом, який не зможе залишити вас байдужими. В 21 рік вона відкрила свою власну справу – школу англійської @EnglishForIT. Anna була завзятою ученицею, вона відвідувала уроки в Стенфорді та інших американських школах.

Раджу підписатися на її сторінку в Instagram (@annglish_), там вона ділиться корисними словами, виразами, ідіомами, вимовою тощо. Якщо вас цікавить саме американська англійська – її блог must follow 🎁💥🚀 Крім того, Anna дасть вам таку сильну мотивацію діяти (не тільки в плані вивчення англійської, але й в цілому, стосовно омріяних змін в житті), що ви забудете про всі свої страхи!

Я дуже рада знайомству з Anna Gandrabura і щиро вітаю її з випуском власного підручника “English For Tech”! Впевнена, що всім стеміністам він стане в нагоді.

🎤 Ти володієш бізнесом і керуєш власною командою. Розкажи, будь ласка, про труднощі, з якими ти зіткнулася при виборі людей для своєї команди? Також, на твою думку, який найефективніший спосіб створення сильної команди?

Я розпочала свій перший бізнес, коли мені був 21 рік. Це була школа англійської мови в Одесі для всіх. Були лише я та ще два вчителі, носій мови та вчитель української мови. У 2015 році я вирішила запустити англійську мову для ІТ, працюючи з кількома технологічними компаніями в Україні протягом кількох років, і зрозуміла, що це сфера, на якій я хочу зосередитися. Саме тоді моя команда почала по справжньому рости. За рік ми зросли від 4 до 15 осіб. Перший урок, який я засвоїла, – найняти рекрутера, коли компанія досягає стадії швидкого зростання.

Як засновник, ви повинні бути майстром у всіх професіях, жонглюючи багатьма завданнями одночасно. Але набір людей займає багато часу, поки на вас ще так багато інших справ. Ще однією з переваг того, що Ви маєте рекрутера, є те, що одна і та сама особа може перейти на роль кадрової служби, і Ви можете почати формувати культуру компанії. Це ще одна ключова річ для стартапу – ви повинні думати про культуру та цінності з першого дня. Багато засновників зневажають цим, а потім намагаються створити сильну команду.

Я думаю, що основна проблема найму однакова для всіх галузей – дефіцит першокласних талантів. Ось чому ви повинні бути відкритими для найму недосвідчених талантів і бути готовими їх навчити. Ось чому в English For IT ми багато вкладаємо у навчання наших нових працівників, перш ніж вони почнуть працювати з нашими клієнтами. Я твердо вірю в постійну освіту, я ніколи не перестаю вчитися. Це одна з наших основних цінностей. Якщо ви думаєте, що знаєте все, нам з вами, ймовірно, не по дорозі.

Що стосується тімбілдінгу, у нас є різні види діяльності команди (зараз в Інтернеті). До пандемії щоквартальні британські бранчі були великим хітом для багатьох членів нашої команди. Оскільки «English For IT» керується жінкою, і 95% команди – жінки, ми обрали тематичні британські бранчі, які викликали резонанс у більшості. У нас завжди було весело! Ось деякі спогади про офлайн-командне життя.

🎤 Чи можеш ти поділитися найцікавішим випадком зі свого досвіду роботи як керівника?

Мені безумовно подобаються справи, які потребують зусиль, цікаві та складні. Саме вони змушують нас рости! Це ключ для мене. Створення курсу English For Tech було важким. Я і моя команда пройшли через серйозну ітерацію контенту, перш ніж ми нарешті випустили курс. Але вся важка робота окупилася. З нашою допомогою більше тисячі технічних фахівців по всьому світу (в першу чергу зі Східної Європи і Латинської Америки) змогли поліпшити свої навички спілкування англійською мовою. Тепер я дуже рада майбутньому випуску самого першого підручника English For Tech. У нас буде презентація в UNIT.City 22 вересня.

🎤 Ти коли-небудь мала поганий досвід або важкий урок, який ти засвоїла? Розкажи будь ласка про найгірший (можливо, щось на початку шляху, все, що ти можеш згадати)

У мене було багато уроків. Це частина шляху засновника. Необов’язково бачити в них погані уроки. Це просто уроки. Більшість засвоєних уроків, ймовірно, стосується людей, з якими ви працюєте. Деякі ключові висновки:

  • Менше – більше: не збільшуйте кількість співробітників, коли ваш стартап починає рости.
  • Розлучайтеся з людьми, які перестали поділяти ваші цінності. Компанія і її співробітники змінюються, важливо, щоб ця зміна була взаємною, і всі ми були на одній хвилі.

Потрібно завжди вчитися на невдачах. Не звинувачуйте інших. Поміркуйте і запам’ятайте урок.

🎤 Як ви підтримуєте мотивацію своїх учнів?

Ми пропонуємо змішане навчання. Це коли ви можете проводити навчання на вимогу (за запитом) і когортне навчання. Дозвольте мені трохи докладніше розповісти про це. Навчання за запитом – це онлайн-навчання, доступ до якого можна отримати на нашій платформі в будь-який час. Когортне навчання включає приватні групові чати, які ведуться наставниками і які дозволяють студентам вчитися один у одного, спілкуватися в мережі тощо. Я вірю в силу спільнот. Ось чому я створила приватне співтовариство English For Tech, де наші студенти можуть отримувати пільги навіть після завершення курсу.

Крім того, наш контент дуже специфічний для технологічної галузі, тому він завжди викликає інтерес студентів. Якщо є інтерес, є мотивація. Людський фактор також є ключовим. Викладачі English For IT прагнуть докладати максимум зусиль кожного разу, коли готують уроки для своїх учнів.

🎤 У тебе дуже сильний особистий бренд. Що ти можеш порадити вчителям іноземних мов? Як їм найкраще використовувати цей інструмент?

Я хочу сказати про особистий бренд як для викладацької, так і для технічної роботи. Наявність особистого бренду – запорука будь-якого сучасного професіонала. Це допомагає досягати ваших цілей багатьма способами. Ви можете легше знаходити клієнтів, продавати свій продукт, наймати людей і нехай світ бачить вас! Найголовніше, що вам потрібно, щоб досягти успіху – це створення контенту. Це нелегка робота, але це основна м’яка майстерність (soft skill), на якій варто зосередитися, щоб мати можливість досягти успіху у своїй кар’єрі, тому вона безумовно варта зусиль. Я вважаю, що хороша стратегія контенту є обов’язковою для будь-якого засновника.

🎤 Які особисті якості ти вважаєш найбільш корисними у викладанні?

Щоб бути хорошим викладачем, ви повинні бути людяним, чуйним і постійно вчитися. Ви повинні любити і поважати своїх учнів, тоді ви отримаєте те ж саме навзаєм. Ви повинні бути цікавими і повними ентузіазму, щоб дізнаватися щось нове. Ви повинні бути готові ділитися зі світом. Ви завжди повинні прагнути до особистого і професійного росту.

🎤 Чи можеш ти поділитися своїм досвідом стосовно вигорання? Як не довести себе до цього стану? Як допомогти собі оговтатися від емоційного вигоряння?

Вигорання – це важко, але визначити його можна лише за наявності достатньої самосвідомості. Тоді ви можете прислухатися до себе і уповільнити темп. Речі, які допомагають мені запобігти вигоряння:

  • Медитація щодня. Я використовую додаток Headspace і медитую кожного дня.
  • Регулярні тренування. Спорт знімає стрес і очищає голову.
  • Хороший сон має вирішальне значення. Не дивлячись ні на що, хороший нічний сон повинен бути в пріоритеті. Лягайте спати до опівночі і спіть по 8 годин.
  • Добре харчуватися.
  • Слідкуйте скільки годин ви працюєте. Робіть перерви. Не осуджуйте і не звинувачуйте себе, якщо робите перерви.

Якщо відбулося вигоряння, зробіть перерву на стільки, скільки відчуваєте потрібним. У 2020 році я полетіла в іншу країну на місяць, щоб відновитися. Я не використовувала свій ноутбук 2 тижні поспіль (а це багато ☺), я проводила час з друзями, займаючись туристичними справами. Це допомогло мені відновитися і повернутися до життя.

🎤 Anna, дякую тобі за таку щирість та важливі поради!
Я запропонувала своїм підписникам долучитися до нашого інтерв’ю. І вони задали питання, які їх цікавлять стосовно твоєї діяльності.
Перш за все, вдячна тим, хто долучився! Не втомлююся повторювати, що разом ми сила!
І по друге, окремо дякую тобі, Anna, що знайшла час та можливість дати відповіді.

📢 Serge Sotnyk: “Як фахівець з аналізу даних, мені цікаво, які методи і техніки машинного навчання фактично використовуються при вивченні мов в даний час. Чи не могли б ви прояснити цей момент?”

Всі додатки для вивчення мов, такі як Duolingo і Elsa, засновані на штучному інтелекті. Але що мене захоплює, так це утворення в метавсесвіту. Я впевнена, що це майбутнє освіти не тільки за вивченням мов, але й в цілому. Етап інновацій для English For IT – це віртуальний світ, де ви можете вивчити англійську, поліпшити свої соціальні навички і навіть знайти роботу. Я зараз над цим працюю. Нещодавній саміт EdTech, який я відвідала в Сан-Дієго, був присвячений рішенням в області штучного інтелекту і віртуальної реальності для освіти. Детальніше про це я написала у своєму блозі!

📢 Amrita Kalara: “Чим «загальний» мовний курс відрізняється від англійського для ІТ?”

English For IT розроблений спеціально, щоб допомогти працівникам ІТ-індустрії поліпшити свої комунікативні навички. Уроки засновані на спеціальних технічних матеріалах, де студенти можуть практикувати 5 основних навичок: словниковий запас, граматика, вимова, усне мовлення та письмо. Курс також пропонує багато практики м’яких навичок. Словник залежить від технологій і бізнесу. Курс охоплює найнеобхідніші граматичні теми, які ви часто будете використовувати при розмові з клієнтами або при написанні документації. Я спеціально додала розділ вимови до кожного уроку, щоб виправити поширені помилки вимови, які постійно допускають технічні працівники. Підводячи підсумок, можна сказати, що English For IT – це дуже конкретний цільової курс, який допоможе вам за короткий термін краще говорити англійською.

📢 Yelyzaveta Losieva and Shelli Murati: “У чому перевага ваших курсів? Для кого вони призначені?”

Курси призначені для всіх, хто працює або хоче працювати в сфері технологій: інженерів-програмістів, керівників проєктів, рекрутерів, засновників бізнесу, студентів технічних спеціальностей тощо.

Основною перевагою є те, що ви можете поліпшити свої навички англійської мови та м’яких навичок за 6 тижнів, зосередивши увагу тільки на найактуальнішій інформації. Інша справа, що наші вчителі розбираються в технологіях, тому вони точно знають, що вам потрібно поліпшити і як це зробити. Більше ніхто вам цього не запропонує.

📢 Amrita Kalara and Oleksandra Porozova: “Яка платформа найкраще підходить для створення власних курсів? Що ви порекомендуєте? будь ласка, поділіться своїм досвідом”

Гарне питання. Це насправді залежить від того, що ви хочете мати в своєму курсі. Kajabi дуже простий і зручний у використанні, але може пропонувати обмежені функціональні можливості. Також є навчальні матеріали, які дуже широко використовуються в США. Я б розглянула ці два, якщо ви орієнтуєтеся на англомовний ринок.

📢 Yelyzaveta Losieva: “Є ІТ-фахівці, яким не потрібні стандартні курси (вже є рівень Intermediate / Upper Intermediate) і яким необхідно заповнити прогалини і / або їм потрібна професійна мову програмування / математики (Data Science). Як мені знайти грамотного вчителя? Як може вчитель, який найчастіше не розуміє специфіки ІТ (процесів, математичних термінів і математики), може допомогти розвинути професійний словниковий запас, щоб правильно підбирати слова для точного вираження думки? А не просто замінювати його синонімами.”

Ви приходьте до нас ☺

Курс English For Tech (https://english4it.online/tech) – це саме те, що вам потрібно: конкретна технічна і бізнес-лексика, граматика, матеріали для читання та аудіювання, пов’язані з технологіями і соціальними навичками. Він ідеально підходить для поставлених вами цілей.

Більш того, якщо ви хочете провести індивідуальний урок, наші вчителі розбираються в технологіях, ми багато інвестуємо в ознайомлення наших вчителів з Tech індустрією. У нас також є носії мови, які є програмістами і викладають англійську для ІТ.

📢 Yelyzaveta Losieva and Andriy K.: “Ви працюєте зі студентами з просунутим рівнем англійської? Розкажіть, будь ласка, що саме ви пропонуєте таким студентам з IT?”

Безумовно! У нас є три курси англійської мови для технічних фахівців, розділених за рівнями, і ми рекомендуємо рівень 2 (https://english4it.online/tech-lvl2) і рівень 3 (https://english4it.online/communication) для більш високих рівнів.

На цих курсах ви вивчите більш просунуту граматику і навички ефективного спілкування, щоб подолати розрив між вами і вашими іноземними клієнтами.

📢 Andriy K.: “Які підходи і методики ви використовуєте на своїх курсах? Як ви оцінюєте прогрес і результати?”

Ми використовуємо методику bite-size learning. Це коли вам дають невеликі порції інформації, такі як короткі відео, аудіо, статті тощо, але щодня. Таким чином, у вас швидко розвинеться хороша звичка робити англійську мову частиною свого життя. Навіть після курсу ви продовжуєте свою звичку! Ми додаємо список ресурсів, які наші студенти можуть використовувати після завершення курсу.

У вас є наставник, який перевіряє ваші завдання і відповідає на питання, які виникають в ході навчання.

У вас також є можливість приєднатися до уроків в міні-групі з учителем, щоб попрактикуватися в розмовній мові.

Ви можете пройти коротку вікторину після кожного модуля курсу, і, звичайно ж, є заключний тест і співбесіда 1-1 зі мною, де ви можете отримати мій особистий відгук про свій прогрес і отримати сертифікат про закінчення.

Запрошуємо вас пройти тест-драйв курсу, взявши участь в нашому безкоштовному конкурсі IT English Challenge https://english4it.online/it-english-challenge.


🎤 Я дякую всім за увагу! Нижче посилання на сторінки Anna, в тому числі і на курси. Приєднуйтеся! Та пам’ятайте, що англійська відчиняє двері цього світу!

Linkedin: @annagandrabura
Facebook: @anna.gandrabura
Twitter: @anna_gandrabura
Instagram: @annglish_/
Medium : anna-gandrabura.medium.com

https://annglish.com
https://english4it.online/
https://www.hiretool.io

+1
2
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ukUkrainian