Edit

Я Анастасія. Мій блог STEMINIST присвячений початківцям у програмуванні та дівчатам у STEM, бізнесі та активізмі. Тут ви знайдете завдання, челенджі, корисні матеріали та натхнення з підтримкою.

hello@steminist.com.ua

Mira Vasic: Trainer and career coach for women, University lecturer, Structural Engineer

Спочатку багато жінок в STEM не підозрюють, що на їх роботі ведеться свого роду гра.

Mira Vasic LinkedIn: @miravasic
Trainer and career coach for women | University lecturer | Structural Engineer
🎤 Привіт, не могли б ви представитися?

Вітаю, мене звати Mira Vasic. Я народилася і виросла в Сербії, маленькій країні на Балканському півострові в Європі. В даний час живу в Нідерландах. Я отримала докторський ступінь в області будівельної інженерії в Політехнічному університеті Мілана в Італії.

🎤 Над чим ви працюєте?

На даний момент у мене дві роботи full-time (повна зайнятість) і одна part-time (неповна зайнятість). Я працюю старшим інспектором Міністерства економіки Нідерландів і старшим партнером в Академії жіночого лідерства та кар’єри “In Touch”. Також я викладаю частину курсу MBA для бізнес-школи Міланського політехнічного університету.

🎤 Який у вас досвід роботи?

Останні 10 років я працювала викладачкою в університеті, дослідницею в комерційному і некомерційному секторі, технічним консультантом і інженеркою-криміналістом. Також у мене були ролі запрошеного рекрутера, тренера і кар’єрного тренера.

🎤 Як ви потрапили у свою сферу?

Мої батьки теж вивчали цивільне будівництво, тому я була оточена цією темою з самого дитинства. На той час, коли я вибрала університетський курс, моя рідна країна була спустошена економічною кризою, приходила в себе від воєн і диктатури. Я зрозуміла, що моєю пристрастю є поєднання допомоги людям у відновленні їхніх будинків і реставрації історичних будівель.

🎤 Який набір знань необхідний, щоб стати хорошим професіоналом у вашій області?

Я завжди любила математику і думаю, що це основа будь-якої науки. Коли мова йде про освіту більш високого рівнях, ми говоримо про дуже складні теми, такі як моделювання скінченних елементів, нелінійні основні закони або повномасштабне тестування.

🎤 Опишіть свій перший проєкт і яка ваша роль у ньому.

Одним з моїх найбільших проєктів як інженерки-криміналіста було розслідування обвалення котельні. Я відповідала за структурний аналіз конструкції, шукала докази на місці зі своєю командою та моделювала обвал котла.

🎤 З якими труднощами ви зіткнулися на своєму шляху?

Будучи жінкою та навчаючись за кордоном, я дуже часто стикалася з гендерними та культурними упередженнями. Мені знадобилося багато зусиль, щоб навчитися справлятися з такими ситуаціями.

🎤 Я знаю, що ви виграли кілька стипендій під час навчання в університеті і відвідали безліч конференцій по всьому світу, включаючи технічні конференції та конференції, які надихають жінок в STEM. Чи не могли б ви розповісти про це детальніше: як подати заявку і т.д.? Або ви могли б поділитися з нами своїм досвідом?

Я виграла стипендію Erasmus Mundus як «Високого рівня магістр структурного аналізу пам’яток та історичних будівель» у 2010 році. Це змінило моє життя і я рекомендую всім подавати заявки на такі стипендії. Це дало мені можливість жити і вчитися в Іспанії та Італії, а також отримати ступінь у двох престижних університетах – Політехнічному університеті Каталонії в Барселоні та Університеті Падуї (University of Padova). Я також зустріла багато друзів та колег з усього світу.

Я отримала стипендію доктора філософії від італійського уряду за докторантуру в Політехнічному університеті в Мілані в 2011 році. Докторська дисертація в італійському університеті означає, що ви працюєте з найсучаснішими методами та людьми, які публікуються в престижних журналах. Безумовно, це одна з найкращих країн світу для отримання докторського ступеня.

🎤 Існує загальна думка, що жінкам важко займатися STEM (наука, технологія, інженерія і математика). Ви коли-небудь зустрічали когось з такою ж думкою? Якщо так, то як ви впоралися з ситуацією?

Спочатку багато жінок в STEM не підозрюють, що на їх роботі ведеться свого роду гра. Вони очікують, що будуть застосовуватися ті ж прозорі правила, що і під час їх навчання: ви робите все, що в ваших силах, і вас, відповідно, оцінюють у вигляді більш високих оцінок.

Однак в офісі правила набагато розпливчасті. А оскільки більшість організацій і компаній засновано чоловіками, ці правила адаптовані до чоловічого стилю роботи. Ми називаємо їх неписаними правилами гри «зробити кар’єру».

🎤 Яку пораду ви б дали дівчатам, зацікавленим в кар’єрі у вашій сфері?

Постарайтеся зрозуміти неписані правила гри «зробити кар’єру» якомога раніше в своїй кар’єрі.

🎤 Як ви поєднуєте навчання, роботу, хобі та особисте життя?

Я вважаю, що не існує балансу між роботою та особистим життям, ви можете тільки розставляти пріоритети, вибирати, що ви збираєтеся робити, і планувати.

🎤 Які книги, ресурси і блоги ви читаєте і рекомендуєте іншим?

Освіжаючий та надихаючий блог від неймовірної Agne Nainyte (🔗 https://nainyte.com/).
Електронна книга “Пригоди жінок у технологіях: як ми потрапили сюди та чому ми залишаємось” (“The Adventures of Women in Tech: How We Got Here and Why We Stay”) від Alana Karen – обов’язково для прочитання для кожної жінки, яка розглядає кар’єру в галузі технологій або STEM.

🎤 Який найкращий спосіб бути в курсі того, що ви робите?

LinkedIn Mira Vasic: @miravasic
LinkedIn “In Touch”: In Touch Female Leadership & Career Academy

+1
2
+1
4
+1
1
+1
5
+1
2
+1
0
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ukUkrainian